رهایش کن

 

 اگر چیزی را می خواهی رهایش کن!


 وقتی کشاورزی بخواهد دانه های بیشتری از زمین دریافت کند بذرهایش را برمی  دارد و به زمین می سپارد. این بذرهای گرانبها با اندیشه های سبز کشاورز و  جملات زیبایش به خداوند، به هزاران برابر تبدیل می شود.

او با خدا این گونه زمزمه می کند: خداوندا این بذرها را به دست زمین تو می  سپارم، باشد تا با آفتابت، با بارانت و با مهرت آنها را گسترده کنی.

عزیزان دل؛ قانون دهش، قانونی فوق تصور است، برای دریافت آنچه در عمق  درونتان می پرورانید. هر کس بدون وابستگی به چیزی و فقط با فرمان به جهان  هستی می تواند آرزوهای خود را تحقق بخشد. بسیاری از دوستان می پرسند این  وابستگی چه مفهومی دارد؟ مگر نمی گویید باید به طور مداوم برای رسیدن به  آرمان هایمان تلاش کنیم، پس گیر دادن و وابستگی یعنی چه؟

یاران من؛ اگر همیشه در تعقیب کسی باشید یا به دنبال چیزی بدوید آن را از  خود دور کرده اید. این اصل در مورد پول، همسر، دوستان و... هم صدق می کند.  به طور ساده تر اگر منتظر تلفنی باشید و تمام هفته پایتان را از خانه بیرون  نگذارید و حتی به حمام هم نروید و درست کنار تلفن بنشینید و منتظر بمانید،  همه به شما زنگ می زنند به غیر از آن کسی که منتظرش بودید.

حتما برایتان پیش آمده که بخواهید خانه یا اتومبیل خود را به ضرورتی به  فروش برسانید در این طور مواقع به طور معمول مشتری پیدا نمی شود هر چقدر  شما قیمت را پایین می آورید باز هم فایده ای ندارد در حقیقت شما با توجه ای  بیش از حد به یک خواسته و به عبارت ساده تر با گیر دادن به آرمان ها و  آرزوهایتان آن را از خود دور کرده اید. راه حل چیست؟

آرام شوید و به جای  وابسته شدن به آن خواسته، آن را به دست خداوند بسپارید. دوباره یاد آن  کشاورز بیفتید، او بذرهایش را دوست دارد ولی آن را به زمین هدیه می دهد و  زمین در مقابل این گذشت، صدها برابرش را برمی گرداند.

عزیزان دل، کمی فکر کنید. اگر وابستگی به چیزی مانع جریان یافتن خوبی ها به  زندگی شما شود آن گاه وابسته نبودن که نقطه مقابل آن است باعث سرازیر شدن  همه آنچه که آرزو داریم به زندگی ما می شود.


 خلاصه کلام این است: اگر می خواهید چیزی یا کسی را به دست آورید، رهایش کنید.

 

 

/ 13 نظر / 12 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فرناز

اینجااااااااااااااااااااا هم بیااااااااااااااااااااااااااا منتظرماااااااااا[گل]

فرناز

اینجااااااااااااااااااااا هم بیااااااااااااااااااااااااااا منتظرماااااااااا[گل]

مجید

درود . به روزم . سرافرازم کنید عکس های جالب به جا مانده از هخامنشیان

امین

سلام ودو صد بدرود برشما[گل] ما یه آپ کوچولو کردیم اگه مایل باشید تشریف بیارید مفتخر می شویم[نیشخند]

رها

سلام دوست عزیز با ماجرای سفر آپم زود بیا که منتظرم.[گل][لبخند][گل]

شکوه

سلام به قول یکی از بزرگان :اگر میخوای چیزی را بدست بیاری رهایش کن اگر برگشت مال تو بوده وگرنه از اول تعلقی به تو نداشته است.... شاد باشی گلم[گل]

آرش فتحی

واقعا این واسه من جواب داده اعلام و بعدش رها مرسی از حضورت

رها

سلام دوست جونی.اگه دوست داری از بقیه ی سفره کاشان باخبر شی زود بیا منتظرم.آپم

منیر

سلام عزیزم خوبی؟ وب جالبی داری با اندیشه هایی نو و زیبا اگه مایل به تبادل لینک بودی خبرم کن خوشحال میشم به کلبه ما بیای و اونو منور کنی و صاحبخانه را خوشحال ... برات از صمیم قلب آرزوی خوشبختی و موفقیت می کنم. منتظرتم ... خداحافظ ...